ЦИФРОВИЙ ПЕРЕХІД

До кінця серпня треба визначитись, як жити без аналогового телебачення

  На 31 серпня Кабмін призначив повне відключення аналогового телебачення по всій Україні. Перехід на цифрове стосуватиметься тих, хто зараз використовує кімнатну або зовнішню антену для перегляду ТБ. На даний час на території області працюють 15 телеканалів в аналоговому форматі, але в залежності від території та відстані від телевізійних веж на такі антени ловлять від 2 до 10 каналів. Так, на Глухівщині у Сопичі і Улановому є тільки UA:1 та 1+1, у Пустогороді – 8 каналів. У той же час у цифровому форматі у цих селах дивляться по 32.
Для того, щоб не залишитись без улюблених програм, до телевiзора потрiбно під’єднати телетюнер та дециметрову антену. Також є інші альтернативи: Інтернет, кабельне, супутникове телебачення.
Ціна тюнерів коливається від 399 до 629 грн. До речі, сучасні телевізори вже оснащені цим пристроєм.
– Технології не стоять не місці, весь світ рухається вперед. І Україна теж. Створення телерадіопрограм уже досить давно є цифровим, залишилось «оцифрувати» останню ланку, яка забезпечує доставку телепрограм глядачам. Перш за все, такі технології – це висока якість зображення та звуку, можливість безкоштовного перегляду 32 загальнонаціональних та місцевих телепрограм, додаткова кількість інтерактивних послуг, архів і запис передач. Отже, цифровий дивіденд – це можливість задовольнити попит глядачів на нові послуги, – коментує представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення в Сумській області Лариса Якубенко.
Вона пояснила, що перехід Європи на цифрове телевізійне мовлення був закріплений міжнародними угодами в рамках Регіональної конференції радіозв’язку Міжнародного союзу електрозв’язку, яка відбулася ще у 2006 року в Женеві. Передбачалось, що для більшості країн перехід на цифрове мовлення фінішує влітку 2015 року.
Люксембург і Нідерланди повністю відмовилися від аналогового ТБ ще у 2006 році. Фінляндія, Андорра, Швеція та Швейцарія – у 2007, Бельгія та Німеччина – у 2008, Данія, США та Норвегія – у 2009. Наші західні сусіди Польша та Угорщина – у 2013.
З переходом на цифрове телебачення глухівчани особливих незручностей відчути не повинні, бо переважна більшість вже давно відмовилась від антен і стала користуватись послугами одного з двох операторів кабельного телебачення. Також можно дивитись своє улюблене TV в Інтернеті. У селах району ще років 10 тому масово встановили супутникові тарілки.

Отправить ответ

avatar
  Подписаться  
Уведомление о