На Сумщині шахраї зірвали «джек-пот»

Більше двохсот тисяч гривень видурили невідомі аферисти у керівника одного з глухівських агропідприємств під приводом продажу йому мінеральних добрив. Працівники поліції розшукують спритників, і вкотре застерігають громадян бути обачними і не довіряти незнайомцям, тим більше, коли мова йде про такі значні кошти.

До Глухівського відділу поліції із заявою про шахрайство звернувся директор однієї з місцевих фірм, що спеціалізується на агропромисловій діяльності. Громадянин розповів: через мережу Інтернет знайшов вигідну пропозицію про продаж мінеральних добрив загальною вагою 23 тонни. Зателефонував по вказаному телефону, і йому відповів чоловік, що представився Кирилом, директором дочірньої фірми товариства з обмеженою відповідальністю. За домовленістю, оплату покупець повинен був здійснити після прибуття вантажу.
У визначений день вантажівка з мінеральними добривами прибула на територію агрофірми. Ледве машина зупинилась, покупцю подзвонив нібито бухгалтер підприємства-продавця, котрий наполіг на негайній оплаті прибулого товару і тут же вказав реквізити, куди слід переказати обумовлену суму. Перевіривши наявність та якість добрива, покупець дав згоду на розвантаження і перерахував кошти в сумі 211 тисяч гривень. Однак вже під час розвантаження добрив водій автомобіля раптово повідомив, що кошти на рахунок фірми-постачальника не були переведені, тож товар він залишити не може.
Покупець відразу зателефонував «бухгалтеру», але абонент вже був поза зоною доступу. Що ж стосується перерахованих за вантаж коштів, то вони так і не надійшли до фірми-постачальника. Обдуреному чоловіку не залишилось нічого іншого, як шукати допомоги в поліції.
«За даним фактом слідчі відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство), і роблять все можливе для встановлення особи зловмисника, – коментує ситуацію Роман Невожай, начальник Глухівського відділу поліції. – Я вкотре закликаю громадян бути уважними та обережними під час спілкування з незнайомцями, тим більше через мережу Інтеренет чи за телефоном. Цілком зрозуміло, що при такому спілкуванні у шахрая безліч шансів залишитися лише віртуальною «маскою», тим більше, що він може знаходитися в будь-якому регіоні країни й діє дуже швидко. А тому я знову застерігаю: будьте уважними, обачливими і обережними. Покупки слід здійснювати тільки після отримання товару і тільки по офіційним документам, що підтверджують установчі дані та реквізити як продавця, так і покупця. Не довіряйте незнайомим телефонним співрозмовникам, особливо коли мова йде про покупки через інтернет, адже мало не за кожним другим оголошенням ховається шахрай».

Отправить ответ

avatar
  Подписаться  
Уведомление о