Неділя, 10 вересня 2017 18:42

На Глухівщині самоліквідувалася школа

391
(0 голосів)
Діти Уздицького НВК відмовилися ходити до школи у своєму селі. Про це пише газета «Неделя«.

Після того, як діти з батьками побували на святі першого дзвоника в опорній школі у Баничах, усі до одного вирішили перейти на навчання до цього закладу. Про це повідомила начальник Глухівського районного відділу освіти Наталя Волончук.

«Після першого дзвоника усі восьмеро батьків написали заяви до Баницького НВК, тож школа в Уздиці має призупинити свою роботу», — пояснила керівниця.

Нагадаємо, що влітку, аби вберегти Уздицький НВК від закриття, депутати райради проголосували за те, щоб зробити її філією опорного закладу у Баничах. Тоді під питанням була доля закладів у Бачівську та Яструбщині. Проте рішення про закриття теж не прийняли. Ці школи не нарахували 25 учнів, тому не отримали гроші від держави, а перейшли на утримання райради.

За словами Н.Волончук, цього навчального року за парти в Глухівському районі сіла 871 дитина. Далеко не усі школи в районі мають повноцінні класи (мінімум 5 чоловік). Наприклад, у Бачівському та Яструбщанському НВК таких «великих» узагалі немає, у Будівельному – всього один, у Кучерівці – 2.   Найбільша мережа в Есмані та Баничах – по 11 повноцінних класів, у Дунайці та Некрасовому – по 9.

Першокласників цього року в районі 83. Проте є школи, у яких цьогоріч перші класи не набрались, – це Яструбщанський та Кучерівському НВК. У Студенку — лише один школярик-першокласник, а в Бачівську — двоє. Ще гірша ситуація у старшій ланці. Наприклад, десятикласників у некрасівській школі лише двоє,у Кучерівці, Пустогороді, Полошках, Суходолі – узагалі немає.

Випускників — 43. Причому у Студенку отримує знання лише один-єдиний випускник.

Нагадаємо, у сферу відповідальності району вже не входять навчальні заклади Березівської і Шалигинської громад, які самостійно опікуються своїми навчальними закладами. Так, у травні була закрита Ходинська школа, а з початку навчального року понижено ступінь Іващенківської школи, де залишились тільки початкові класи.

Матеріал взято з сайту телеканалу Суми

Глухов Ком

Администратор сайта.

Залишити відгук


Останні додані організації
Найпопулярніші організації
Топ переглядів