Понеділок, 10 грудня 2018 20:51

ЗГАДАТИ ВСЕ: ДЕ У ГЛУХОВІ СХОВИЩА

512
(0 голосів)

На укриття мають перетворитись спортклуби, теплиці, магазини та звичайні підвали з картоплею


МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ УКРИТТІВ У ГЛУХОВІ:


вул. Терещенків, 28, 44, 45, 36, 53; вул. Києво-Московська, 24, 25, 27, 30, 45, 51; вул. Жужоми, 8; ул. Ковпака, 3, 7; вул. Есманьський шлях, 17а, 50, 52; вул. Вознесенська, 4, 13; пров. Шкільний, 1; пл. Свободи, 2; вул. Героїв Небесної сотні, 3; вул. Ціолковського, 2, 10, 11; вул. Годунівська, 36, 38; вул. Спаська, 21, 34; вул. Героїв Крут, 5, 8; вул. Інститутська, 3.


ПИТАННЯ ДНЯ: У КОГО КЛЮЧІ?
  Усього в Глухові офіційно зареєстровано 36 укриттів (як правило, це підвальні приміщення державної та комунальної власності), а також 130 підвалів, які можуть використовуватися як бомбосховища. З моменту запровадження воєнного стану їх поки ніхто не перевіряв.
  Усі ці сховища були оформлені як протирадіаційні укриття ще за радянських часів. З розрахунку на 100 чоловік там повинні бути, наприклад, 20 літрів води, 15 триярусних ліжок, умивальник, аптечка, ложки і чашки на кожну людину. Серед необхідного інвентарю – лопата, сокира, лом, молоток, дриль електрична. Але це з розряду фантастики. Як показала наша маленька перевірка, найважливішими предметами є… ключі. Саме з ними в нашому експерименті виникала найбільша проблема, їх гарячково шукали в усіх кабінетах, бігаючи з поверху на поверх.

БІДНО, АЛЕ ЧИСТО
  Ми взяли перелік адрес і пішли в розвідку. Переважна більшість глухівчан, кого дорогою питали про сховища, навіть не знають, що такі в місті є. Наприклад, по вул. Ціолковського, 11 ми так і не змогли потрапити до визначеного укриття. Мешканка будинку Надія Сергіївна поділилася, що бачила намальовані стрілки до підвалу, однак не знає, у кого знаходяться ключі та що робити у разі небезпеки. Ми зв’язалися телефоном зі старшим будинку Сергієм Крюковим. Він розповів, що років три тому в підвалі прибрали, однак, ніяких більше інструкцій не отримував. Ключі мають тільки власники підвалів. У будинку по вулиці Терещенків, 53 приміщення планують здати в оренду. Поки воно необладнане, проте прибране. Про це повідомив уповноважений від підприємців Василь Харченко. 
  У ЗОШ №6 нам без слів організували екскурсію. Заступник директора з господарської частини Андрій Полушкін розповідає, що приміщення привели до ладу та здали в оренду для спортивного клубу. Його власник спільно з адміністрацією школи встановив вентиляцію, санвузли. Тут комфортно, є світло, опалення. Схожа ситуація і в ЗОШ №3. Там є два сховища. Одне з них зараз використовується як підвал, інше – в оренді у спортивного клубу. Ключі виявилися на вахті та у завгоспа.

НАВІТЬ ЖУРНАЛІСТАМ НЕ ДОЗВОЛИЛИ ЗАЙТИ
  Одним з найкрасивіших – він у прямому значенні блищав – виявився підвал в Інституті луб’яних культур по вулиці Терещенків, 45. Його обладнали вентиляцією, встановили нове опалення, зробили термоізоляцію, відвели місце під санвузол. Заступник директора з господарської частини Сергій Яворський розповів, що науковці тут планують вирощувати коноплі, але у разі тривоги теплицю готові переобладнати під укриття. 
  По вул. Терещенків, 44 (приміщення ПриватБанку, магазину «Звонок» та ін.) теж є протирадіаційне укриття. Однак ані працівники пошти, ні підприємці, що орендують квадратні метри, про це навіть не здогадувалися, бо приміщення знаходиться на балансі казначейства. Начальник управління Оксана Новикова довго консультувалася з юристами, чи можна впускати журналістів до сховища. Врешті лише показала вхід до укриття. Усередині, каже, є вентиляція, освітлення, баки для води, стільчики персонал повинен узяти з собою. Повірили на слово.
  Укриття по вул. Інститутській, 3 знаходиться в дворі приватного будинку на дві сім’ї. Достукатися господарям нам так і не вдалося.

РЕКОМЕНДУЮТЬ СВІЧКИ
  – Після початку воєнних дій на Донбасі в 2014 році усі протирадіаційні укриття в Глухові були проінспектовані мною особисто. Більшість з них перебувала в жахливому стані, їх розчистили від сміття. Зараз продумуємо, скільки коштів потрібно на сидіння, – повідомляє головний спеціаліст з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення УЖКГМ Глухівської міської ради Віктор Панасенко.
  Також він наголосив на тому, що слугувати бомбосховищем може будь-який підвал, у тому числі і в приватних господарствах. Тож варто очистити приміщення від хламу, придбати свічки, ліхтарики, підготувати тару для води, гігієни, обов’язково – аптечку, теплі речі.
  Що ж стосується інформування населення, то з наступного тижня планують проводити зустрічі-консультації з містянами. Це буде третій тиждень воєнного стану довжиною у місяць…

Глухов Ком

Администратор сайта.

Залишити відгук


Останні додані організації
Найпопулярніші організації
Топ переглядів