Четвер, 27 грудня 2018 08:07

Верховний Суд: «Сумигаз» змушений встановити лічильники за свій рахунок

527
(0 голосів)

У представників монополіста потрібно відібрати можливість шантажу у вигляді відключення послуги, поки йде оскарження їх дій або бездіяльності.

Жителі одного з будинків, що обслуговуються Білопільською ділянкою управління експлуатації ПАТ «Сумигаз», неодноразово зверталися до керівників цих підприємств з проханням про безкоштовне встановлення в їх квартирах індивідуальних квартирних лічильників газу замість загальнобудинкового лічильника. Свої постійні відмови газівники зрештою підкріпили відключенням будинку від газопостачання.

Відновлювати подачу газу представники ПАТ «Сумигаз» відмовлялися, поки їм не дадуть можливість встановити загальнобудинковий лічильник. Мешканці звернулися з позовом до суду. Вони відзначили, що дії ПАТ «Сумигаз» суперечать законодавству і позбавляють їх альтернативи і права вибору приладу обліку. До того ж ставлять мешканців будинку в нерівні умови, оскільки в деяких квартирах вже встановлені лічильники.

Також господарі квартир вказали, що зверталися з цього питання до Білопільської міськради, Управління захисту прав споживачів, до Президента України та НКРЕКП і просили призупинити роботи по влаштуванню вузла обліку газу в будинку до отримання офіційної відповіді, але, ігноруючи всі доводи і аргументи, їм відключили газ.

ПАТ «Сумигаз» заперечувало, що наразі не встановлює безкоштовно індивідуальні газові лічильники споживачам, оскільки фінансування цих робіт за рахунок підприємства не передбачено. Зрештою, після проходження справою всіх інстанцій, Верховний Суд тицьнув ПАТ «Сумигаз» носом в його ж тариф, де чітко вказана графа «Витрати на установку приладів обліку». Ці витрати розділені на установку газових лічильників населенню і загальнобудинкових лічильників, із зазначенням конкретних сум.

Таким чином, оплачуючи газ за тарифами, зазначеними в типових договорах, споживачі мали право на безкоштовну установку індивідуальних приладів обліку. Тепер вони очікують на виконання рішення суду.

Джерело: Верховенство права

Глухов Ком

Администратор сайта.

Залишити відгук


Останні додані організації
Найпопулярніші організації
Топ переглядів