Понеділок, 02 грудня 2019 08:19

На Глухівщині через безгрошів’я закрили 3 фельдшерські пункти

470
(0 голосів)

У Глухівському районі закрили три фельдшерські пункти: в Уздиці, Мацковому та Калюжному

ДОПОМОГА НА ВІДСТАНІ

За це болюче, але вимушене рішення проголосували депутати районної ради на сесії 20 листопада. До таких дій їх змусила відсутність коштів у районному бюджеті на фінансування вищезгаданих медичних закладів. Як зазначив головний лікар районного ЦПМСД Олександр Тюльпа, на фінансування ФП в рік необхідно приблизно 120 тис. грн, ФАПу – 210 тис. грн, яких Національною службою здоров’я окремо не передбачено. Жителів сіл, де закрились медзаклади, будуть обслуговувати медики з сусідніх сіл: в Мацкове і Калюжний приїжджатимуть фельдшери з Баницької амбулаторії, в Уздицю – з Дунайця.

Як виявилось, декілька останніх років там у певні дні проводився огляд хворих у будівлі фельдшерського пункту. Тепер же з метою економії будівлі не будуть функціонувати, а людей оглядатиме медпрацівник за викликом вдома.

Це питання викликало гучне обговорення, бо багато депутатів, сільських голів прекрасно розуміють, що для жителів сіл – це значне погіршення. Так, Семенівський сільський голова Надія Кебець боїться залишати хутір Калюжний без медика, вважає, що викликати його додому селяни вчасно не будуть:

– Практично люди залишаються сам на сам з бідою, вони заручники. У новому році на фінансування ФП у Калюжному необхідно більше 100 тис. грн, таких грошей наш сільський бюджет просто не має. Але ж там живе 90 жителів, і мене це турбує. Прошу, щоб хоча б раз на тиждень туди гарантовано приїздив медпрацівник, введіть хоча б 0,25% ставки для цього села.

Головний лікар О.Тюльпа запевнив, що без медичної допомоги жителів не залишать, медпрацівникам накинуть нагрузку.

ВСІХ ПІД ОДНУ ГРЕБІНКУ

Така критична ситуація в сільській медицині складається тому, що медична реформа розроблена однакова як для міст, так і сіл. Цим територіям надходить однакове фінансування – 370 грн за пацієнта, але Міністерство охорони здоров’я не враховує різні умови.
– У нас, на відміну від міста, щільність населення менша, а радіус обслуговуючих територій – значно більший, у районі він становить 55 кілометрів, – коментує О.Тюльпа.

Нагадаємо, ще в минулому році в рамках медичної реформи уряд змінив фінансування медичної галузі в маленьких селах: за висновками урядовців, лише в селах, де проживає не менще 750 чоловік, може існувати ФАП, який буде фінансуватись з державного бюджету. Відповідні нормативи були взяті за основу при розрахунках тарифів оплати послуг первинної медичної допомоги Національною службою здоров’я України. За словами О.Тюльпи, сьогодні, якщо виходити з запропонованої мережі, в районі повинні залишитись лише 4 ФАПи – в Полошках, Дунайці, Перемозі і можливо – Некрасовому. Виходить, на Глухівщині треба ліквідувати 21 ФАП та ФП селах, де на сьогоднішній день проживає до 300 мешканців…

Районна влада, розуміючи критичну ситуацію, брала на свої плечі дофінансування. Так, у 2019 році районний та сільські бюджети вклали в медицину 4,1 млн. грн. На 2020 рік від НСЗУ районний ЦПМСД планує отримати 6 млн. грн. при необхідних 11,3! Тобто, на зарплати медикам та утримання ФП не вистачає 5,3 млн. грн. Звідки брати такі кошти – не береться сказати ніхто.

Щоб привернути увагу уряду до медицини в селах, ще у березні депутатський корпус Глухівського району направив звернення до Прем’єр-міністра та в.о. міністра охорони здоров’я про необхідність фінансування медпунктів у селах, де живе менше 750 чоловік. Депутати попереджали, що припинення сталої діяльності фельдшерських пунктів в окремих селах району викликає значну соціальну напругу. Незадовільний стан автошляхів та відсутність маршрутів громадського транспорту між селами може повністю позбавити громадян можливості своєчасно отримати медичну допомогу в невідкладних випадках. Але, як виявилось, ніякої реакції на їх звернення не відбулось.

Хоча… Ні, реакція все ж є: на наступний рік на місцях треба шукати вже не 4, а 5,3 млн. грн для дофінансування сільської медицини.

Глухов Ком

Администратор сайта.

Залишити відгук


kcaptcha

Останні додані організації
Найпопулярніші організації
Топ переглядів