Вівторок, 15 жовтня 2019 17:49

Етно-фестиваль "Сіверське перевесло» зібрав таланти з усієї України

768
(0 голосів)

Величезне свято відбулось минулої суботи, 12 жовтня, в селі Слоут на Глухівщині. Локація заходу - центральний парк села (біля Будинку культури). Учасники фестивалю – кращі фольклорні ансамблі Сумщини, виконавці автентичних пісень, більш ніж 20 майстрів з лозоплетіння, гончарства, деревообробки, вишивки і т.д. вони давали чудові, просто неймовірні майстер – класи, вчили традиційному побутовому танцю, демонстрували спортивно – ігрове дійство «Сіверська ватага».

Крім того, учасників заходу чекала українська кухня прямо з печі біля відновленої етно – хати і безліч смаколиків! Серед родзинок свята – гурт «Божичі», що приїхав аж із самого Києва та учасники проекту – переможці конкурсу «Малі міста – великі враження». Кореспондент газети «Кур'єр» побувала на фестивалі та отримала безліч вражень. Першими, хто зацікавив око, стали поважні бабусі в колоритному національному одязі. Виявилося, що всі вони – учасниці ансамблю автентичного співу «Комишанське надвечір'я», з Охтирського району. Особливість колективу в тому, що вік учасниць – 70+. Найменшій – 70, найстаршій – 79. Уявляєте? Співачки подолали відстань у 300 км заради того, аби взяти участь в етно – фестивалі! Причому одна з бабусь рухається за допомогою двох палиць! Ось вона яка, жага до повноцінного життя! Вразила своєю творчістю і Зоя Стеценко з Путивля. Жіночка привезла на свято ручні вироби – букети з цукерок, ляльки, декоративне взуття, намисто тощо. Людно було і біля виставки з фазанами та голубами, яких вже більш ніж 20 років вирощує глухівчанин Микола Халявко.

1571116221 01 cr

Микола Олександрович бере участь у багатьох виставках великих міст, але Слоут – це його батьківщина, тому залюбки привіз декоративних птахів у рідне село. Сумчанка Ольга поцікавилася ціною голубів, і дізналася, що пара коштує 200 гривень. Зі слів мешканки обласного центру, це зовсім недорого, тож вона обов'язково придбає собі парочку. Березівчанки Людмила Кулик та Світлана Дергун довели, що газету можна не лише читати, а використовувати для чудових виробів! Так, на виставці були представлені унікальні роботи цих майстринь, виконані технікою паперопластики.

1571116149 02

Цікаво, що ці жіночки (одній 45, другій – 47 років) ще й співають – підготували на фестиваль свої номери художньої самодіяльності. Автор статті не змогла пройти повз імпровізованої етно – садиби, яку привіз із собою фольклорний колектив «Калина» с. Річки Білопільського району. Як розповіла нам методист сільського будинку культури Ірина Нагорна, на фестивалі вони представлять елемент нематеріальної культурної спадщини «Випікання весільних каченят». Увагу кореспондента привернула маленька дівчинка, котру мама всадила на колодязь і фотографувала.

1571116149 001

Так, колись молоді господарочки ходили з малюками по воду з відрами та коромислом, а тепер сучасні матерки використовують колодязі лише в якості фотозони. Варварі (так звуть дівчинку) – 1 рік 10 міс., вона приїхала з мамою Марією з Шостки, аби розважитися в суботній день на фестивалі. Взагалі, на святі було стільки всілякого розмаїття, що сумувати ніколи ані малим, ані дорослим. Чого тільки варті дивовижні смаколики з Горюнського подвір'я, які привезла Ольга Шевцова з с. Нова Слобода Путивльського району. «Горюни – це древнє поселення, там ми виготовляємо різну смачну та корисну продукцію», - каже пані Ольга. Кореспондент залюбки придбала в неї купу горюнськіх делікатесів під назвою «Курник з гарбузом», а також «Насіннєвий мікс». Перша страва – це коржик, зроблений з гарбуза та курятини, а друга – то жменя гарбузового та соняшникового насіння. Смачно та корисно!

Автор  Оксана Ковальова

Фото Віктора Левченка
Глухов Ком

Администратор сайта.

Залишити відгук


Останні додані організації
Найпопулярніші організації
Топ переглядів