Четвер, 20 грудня 2018 07:43

Глухів перетворився на ковзанку (фото)

596
(0 голосів)

Мороз, який вдарив 17 грудня після потепління, перетворив глухівські тротуари на ковзанку. Вода і мокрий сніг, які збиралися до цього, замерзли, і на тротуарах зробилася суцільна ожеледь. Ця проблема масово почала обговорюватись у соцмережах.

Глухівчанка Жанна Литвинець у Фейсбуці виклала пост про слизькі дороги в Глухові, якими не можна ні пройти, ні проїхати: «Шановні очільники міста, особливо жінки, одягніть найкраще взуття і разом зі своїми дітьми пройдіться пішки по цих вулицях, по центру міста (там така сама крига), по вулиці Ковпака аж до школи (там теж крига). Залиште на декілька годин свої автомобілі вдома. По місту можна пересуватися лише на кригоступах!!!», – обурюється жінка. Для підтвердження вона виклала фото тротуару на ділянці по вул. Ціолковського, 6, який так обледенів, що схожий на дзеркало.

Карина Власенко: «Возле магазинов должны предприниматели посыпать солью или песком. Неужели они обеднеют, если возьмут пачку соли. Какие все стали равнодушные. И это в нашем красивом городе!».

Хто повинен нести відповідальність за таку бездіяльність? Згідно правил благоустрою, за території навколо приватних структур, організацій чи установ відповідають не комунальники, а хазяї та директори. Тобто, якщо лід скував тротуар біля аптеки, то її керівництво повинно потурбуватись про розчистку, посипання; якщо біля мерії, то, відповідно, уповноважені особи цієї установи.

Дієвим способом боротьби з недбалими керівниками та підприємцями могло б бути покарання штрафом. Але для цього спеціальна комісія з представників міської влади, правоохоронців має скласти адмінпротокол. Як повідомили в Глухівському відділі поліції, на сьогодні поки не складено жодного такого адмінпротоколу.

Так як міська влада не спішить боротися з порушниками, то глухівчани можуть брати ситуацію в свої руки. Для цього мало просто розміщати пости у Фейсбуці. Як повідомили в Глухівському ВП, як мінімум, повинно бути звернення громадян, письмове чи телефонне. Правоохоронці обов’язково матимуть відреагувати на це. Спочатку – виїхати на місце та оцінити проблему, а далі – вирішувати, чи порушив той чи інший суб’єкт правила благоустрою і хто має прибрати лід на тротуар біля його закладу.

Після того, як проблема з ожеледдю активно почала обговорюватись у соцмережах, на сайті міськради з’явилось звернення. Там зазначалось: «Нагадуємо громадянам, керівникам підприємств, установ та організацій, підприємцям, що саме вони несуть відповідальність за благоустрій територій, прилеглих до їхніх будівель, у тому числі за вчасне прибирання снігу, проведення заходів по усуненню ожеледиці, очищення покрівель, водостічних труб від криги та бурульок. Також хочемо наголосити, що статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення за відхилення від стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів передбачена адміністративна відповідальність і стягнення штрафу».

Глухов Ком

Администратор сайта.

Залишити відгук


Останні додані організації
Найпопулярніші організації
Топ переглядів