П'ятниця, 24 травня 2019 09:30

ДУНАЄЦЬ ГОТУЄТЬСЯ ДО ЗУСТРІЧІ

731
(0 голосів)

  26 травня, в неділю, в Дунайці планується надзвичайно урочиста подія: передати мощі святого, на честь якого освячено храм, приїде особисто Предстоятель УПЦ, митрополит Київський і всієї України Блаженніший Онуфрій. Він очолить Божественну літургію, йому співслужитимуть до десяти архієреїв з різних єпархій. Очевидно, що на святі буде багато почесних гостей, паломників. Усі зможуть прикластись до мощей. До речі, є інформація, що будуть привезені й інші святині для поклоніння і молитви перед ними. Зокрема, мова йде про частку мощей св. Харлампія, яку згодом передадуть у Харлампієвський монастир, що поблизу Шостки. 
  Уже зараз село активно готується до візиту, наводиться порядок біля церкви, навіть почався довгоочікуваний ремонт дороги.
  Як повідомив настоятель храму св. Георгія Побідоносця о. Олександр Грищенко, частка мощей у Дунайці залишиться назавжди. Вона буде зберігатись у вівтарі, і тільки в відповідний час на службах священик виноситиме для прикладання. Настоятель підкреслив, що це надзвичайна подія для села, що далеко не кожен віддалений маленький приход має змогу помолитись разом з Предстоятелем, отримавши благословення і укріпившись у вірі. Батюшка вважає це великим подарунком громаді, яка 80 років молилась і мріяла, що їхній колись красивий храм реставрують. Було і розчарування, і часом опускались руки. Але маленький вогник віри зробив диво. «Важко, великими трудами багатьох людей храм у Дунайці відродився. Запрошуємо всіх до нас на свято», – говорить він. 
  Планується, що вірян з Глухова будуть підвозити автобуси від Трьох-Анастасіївської церкви. Організатори просять бажаючих заздалегідь записуватись у соборі, щоб уникнути тисняви і розчарування якраз напередодні поїздки. 
  Нагадаємо, відреставрована старовинна церква була освячена рік назад, 5 травня. Збудовано мурований храм родиною Скоропадських у 1830 році, але від 1937 служби там не проводились. Довгий час церква була колгоспним складом, а потім зовсім стояла занедбаною пусткою.

Глухов Ком

Администратор сайта.

Залишити відгук


Останні додані організації
Найпопулярніші організації
Топ переглядів