П'ятниця, 06 вересня 2019 20:16

У Яструбщині перший дзвоник не пролунав

5722
(0 голосів)

Яструбщанська філія Есманьської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів призупинила свою діяльність. 
І хоча планувалося, що цього року до школи прийдуть 16 учнів 1-9 класів, перший дзвоник у навчальному закладі не пролунав. Основною причиною, як повідомили у відділі освіти райдержадміністрації, стала відсутність учителів, які, зважаючи на малу кількість учнів, а значить низьку заробітну плату, перейшли на роботу в інші школи, де матимуть більше годин навантаження і, звичайно, отримуватимуть вищу платню.
Нагадаю, що питання закриття, зокрема Яструбщанської школи, через низьку наповнюваність класів виносилося на сесію Глухівської районної ради протягом останніх років, з того часу, як Кабмін видав постанову, де було прописано, що школи, в яких навчається менше 25 дітей, не фінансуватимуться з державного бюджету. Тобто, всі затрати на виплату заробітної плати вчителям, на оплату комуналки лягли здебільшого на районний бюджет, а це більше шестисот гривень у рік. Районні депутати жодного разу не прийняли рішення про закриття школи у селі. І ось це питання вирішилося несподівано…
1 вересня 10 школярів з Яструбщини розпочали навчання в Уланівському НВК, 6 – у Суходільському. Підвезення дітей здійснюється двома автобусами за двома раніше відкритими маршрутами. Щодо педагогів, то троє з них працюють в Уланівському НВК, 1 – в Суходільському, двоє педагогів ще раніше розрахувалися з роботи, що, мабуть, і стало основним поштовхом для інших.
Питання про повне закриття Яструбщанської школи буде винесено на найближче засідання сесії Глухівської районної ради.

Глухов Ком

Администратор сайта.

Залишити відгук


Останні додані організації
Найпопулярніші організації
Топ переглядів