Четвер, 05 березня 2020 08:23

"ЗАБУТА ГЕТЬМАНСЬКА СТОЛИЦЯ"

1021
(0 голосів)

Це невеличке містечко на Сумщині дуже часто називають "забутою гетьманською столицею". Однак самі мешканці містечка з цим не погоджуються, запевняючи що вони добре пам'ятають минуле свого рідного міста. Мова про Глухів, який свого часу відіграв важливе значення в українській історії.

Глухів - місто на півночі Сумської області, яке розміщується за 130 кілометрів на північ від Сум. Розташований на річці Есмань, яка своєю чергою є притокою Клевені (притока Сейму). Це одне із найдавніших міст Північної України. Перша згадка про Глухів датується 1152 роком, однак місцеві краєзнавці доводять що місто засноване в не пізніше ХІ століття. Тобто виходячи з цього Глухів має як мінімум 1000-літній вік. Зараз у цьому мальовничому місті проживає близько 34 тисяч мешканців.

Глухів - це один із найцікавіших туристичних центрів Сумщини, і ідеально підходить для "туру вихідного дня". Зацікавити туристів тут можуть перш за все дивовижні пам'ятки архітектури - Миколаївська церква (1696 рік), Трьоханастасіївська церква (1897 рік), Преображенська церква (1765 рік), Вознесенська церква (1767 рік), в'їздна брама міської фортеці, головна вулиця міста (так звана "Стометрівка") з архітектурним ансамблем ХІХ століття, та низка інших цікавих пам'яток. Чимало в Глухові і музеїв, зокрема: краєзнавчий (розташований в будівлі колишнього дворянського зібрання), археологічний (при національному історико-культурному заповіднику "Глухів), народний музей Сидора Ковпака, народний історико-педагогічний музей Глухівського національного педагогічного університету.

Окремими цікавинками міста є його пам'ятники. Одним із найцікавіших і найновіших є пам'ятник Тарасу Шевченку, який відкритий на одній із центральних площ міста в 2017 році. Не менш цікавим є пам'ятник славетному уроженцю міста - композитору Максиму Березовському, який народився тут 27 жовтня 1745 року. Поряд стоїть пам'ятник ще одному відомому композитору - Дмитру Бортнянському, який також народився в цьому місті 28 жовтня 1751 року. Глухів можна назвати "музичною" столицею України. І не лише через те, що тут народилися видатні українські композитори,але й тому, що тут було відкрито одну із найстаріших музичних шкіл України (заснована в 1730 році), в якій також свого часу навчався і Григорій Сковорода.

Глухів вважається одним із найкрасивіших провінційних містечок України, якому вдалося зберегти і пронести через століття неймовірний колорит Північної України. 

Глухов Ком

Администратор сайта.

Залишити відгук


Останні додані організації
Найпопулярніші організації
Топ переглядів