П'ятниця, 18 грудня 2020 22:27

Мовне непорозуміння

2789
(0 голосів)

Глухівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 – освітній заклад, що забезпечує сучасну, якісну освіту відповідно до вимог суспільства, запитів батьків та потреб держави.

Адміністрація, педагогічний колектив закладу – патріоти, які займають державницьку позицію, надають дітям ґрунтовні знання, виховуючи свідомих громадян, майбутнє нашої нації, зокрема й у частині утвердження статусу української мови як державної. Увесь освітній процес у школі здійснюється тільки українською мовою з дотриманням Закону України «Про забезпечення функціонування   української мови як державної», який визначає українську мову як єдину державну мову в Україні.

У групі «Батьки SOS» з’явилася стаття мами нашого учня Аліси Ковальової, у якій батьківську громадськість України проінформовано про те, що в Глухівській школі №3 ігнорується право української сім’ї здобувати освіту, «спілкуватися виключно рідною мовою». Пані Аліса, не надавши ніяких об'єктивних доказів, звинуватила вчителя-класовода в проведенні свята з залученням російськомовних пісень, у спробі «помститися … за позицію говорити в Україні українською мовою». У цій же статті є натяки на неправомірні дії адміністрації, яка нібито заборонила проводити свята до Дня святого Миколая та Нового року, щоб таким чином «покарати дитину і його маму» за те, що хлопчик відмовився співати російською мовою. Але ж відмовитися можна тоді, коли це було запропоновано. Як відомо, таких пропозицій зі сторони вчителя не було, та вони були б і недоречні. Справа в тому, що 14 грудня в школі дійсно пройшло свято для першокласників «100 днів у школі». У сценарії заходу, який проводився в українському закладі освіти, жодної пісні для виконання російською мовою не було. До речі, пані Аліса на святі присутньою не була, а її дитина, як і всі учні, залучалася до таночків, декламування віршів, виконання українських пісень. Є відеозапис заходу, зроблений батьками учнів та одним із педагогів, який може слугувати доказом того, що не все, про що пише Аліса Ковальова, є правдою. 

У переддень свята на честь святого з ініціативи адміністрації старшокласники вітають молодших школяриків. Так було й сьогодні: Миколай завітав до кожного класу, не оминувши й першокласників.

І щодо помсти… Мені як педагогу навіть соромно писати про це: адміністрація, учителі Глухівської школи №3 ніколи не принизять себе помстою.

Конфлікти, непорозуміння, пані Алісо, бувають, але їх треба вирішувати не звинувачуючи, а взаємодіючи!

Глухов Ком

Администратор сайта.

Залишити відгук


Останні додані організації
Найпопулярніші організації
Топ переглядів